+48 12 307 16 16

Klimatyzacja - instalacja komfortu

Klimatyzacja W ciągu dnia większość swojego czasu przebywamy w zamkniętych pomieszczeniach, czy to w domu czy to w pracy. Odpowiednie parametry powietrza panujące wewnątrz budynków są więc niezwykle ważnymi czynnikami, które wpływają na jakość naszego życia. 

W tym wypadku istotny jest komfort cieplny, obejmujący szerokie spektrum czynników, które w sposób indywidualny lub kompleksowy pozytywnie oddziałują na nasze samopoczucie, gdy znajdujemy się wewnątrz pomieszczeń. Uzależniony jest on od wielu czynników, takich jak aktywność fizyczna i indywidualne upodobania. Znaczący wpływ na sfery komfortu mają również róże okresy temperatur - letni i zimowy. 

Stan optymalny

Aby spełnić optymalne warunki komfortu cieplnego, temperatura w pomieszczeniach musi mieścić się w zakresie 18-24 stopni C, zaś wilgotność powietrza nie może być mniejsza niż 35% i większa niż 75%. Wszelkie odstępstwa od tych norm znacząco obniżają komfort przebywania w pomieszczeniach, prowadząc do wysuszenia powietrza, jego nadmiernej wilgotności lub przeciągu.

Brak zanieczyszczeń

Istotną kwestią jest również czystość powietrza, która określa, w jakim stopniu jest ono zanieczyszczone pyłami, oparami oraz gazami. Ma ona zasadniczy wpływ na nasze samopoczucie oraz jest ważna w kontekście coraz częściej występujących chorób cywilizacyjnych, takich jak alergie lub nawracające migreny.

Zachowanie niskiego stopnia zanieczyszczeń jest istotne także ze względów technologicznych. Odpowiednia jakość powietrza musi być również zachowana w mieszkaniach, biurach oraz pomieszczeniach użyteczności publicznej, co może zostać osiągnięte poprzez instalację klimatyzatorów. Dzięki nim klimatyzacja zostanie utrzymana na odpowiednim poziomie. 

Klimatyzator ścienny

Klimatyzator ścienny

Najbardziej popularne są klimatyzatory ścienne, które sprawdzają się w niewielkich kubaturach, a ich możliwości chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń są imponujące. Ich atutem jest możliwość dostosowania do pracy w różnych warunkach. 

Klimatyzator kasetonowy

Do hoteli, restauracji czy też sal konferencyjnych dobrym rozwiązaniem będą zaś klimatyzatory kasetonowe, dostosowane do zabudowy w suficie podwieszanych. Zostały one wyposażone w nowoczesne funkcje, ułatwiające ich użytkowanie. 

Klimatyzator kasetonowy

Klimatyzator kanałowy

Klimatyzator kanałowy

Ciekawym rozwiązaniem są również klimatyzatory kanałowe, które ze względu na to, że są całkowicie ukryte w suficie sprawdzą się w biurowcach, restauracjach czy też hotelach. Ich zaletą jest możliwość niezależnej od rozmieszczenia opraw oświetleniowy lub innych elementów instalacji. 

 

 

Realizacja: pozycjonowanie