+48 12 307 16 16

Ogrzewanie nadmuchowe

Skuteczne ogrzewanie domu jest niezwykle istotną kwestią, która w sposób znaczący wpływa na ogólny komfort życia. Dlatego też tak ważne jest, aby korzystać ze sprawdzonych i efektywnych systemów, które zapewnią nam ciepło w naszych czterech kątach. Rozumiemy to doskonale, dlatego nasza firma wyspecjalizowała się w przygotowywaniu zaawansowanych systemów obejmujących ogrzewanie nadmuchowe, którego skuteczność stoi na najwyższym poziomie.

Przy współpracy z portalem systemykomfortu.pl, zapewniamy realizację na terenie województwa małopolskiego - zajmujemy się projektowaniem i wdrażaniem systemu grzewczego. Ponadto oferujemy naprawę zepsutych pieców nadmuchowych takich producentów jak CARRIER, RHEEM, LENNOX, REVOLUTION, MILLER czy GOODMAN. 

 

Jak działa ogrzewanie nadmuchowe?

W przypadku ogrzewania nadmuchowego, niezwykle istotne jest zrozumienie jego działania. Dzięki temu przekonamy się, jaki jest skuteczny.

Największą zaletą systemu jest to, iż nagrzewa on pomieszczenie w bardzo krótkim czasie. Do wszystkiego wykorzystuje powietrze, bez użycia żadnych zewnętrznych nośników.  W pierwszym etapie wspomniane powietrze pobierane jest z pomieszczenia, potem jest filtrowane i ogrzewane, a na końcu wydmuchiwane, dzięki czemu skutecznie ogrzewa całą powierzchnię 

Przykładowy system Carrier Infinity 96:

Ogrzewanie nadmuchowe Kraków

 

Warto wspomnieć również, iż system ten jest również łatwy w rozbudowie. Proste w obsłudze moduły umożliwiają instalowanie kolejnych elementów oraz rozkład ogrzewania pod względem liczby pomieszczeń, które chcemy ogrzać bądź schłodzić. Wszystko to sprawia, że warto skorzystać z naszej kompleksowej obsługi i zdecydować się na ogrzewanie nadmuchowe. 

Termostat - sterownik pozwalający użytkownikowi na regulację podstawowych funkcji: temperatura, ogrzewanie, chłodzenie, sterowanie strefami, programator Piec nadmuchowy - układa ogrzewający powietrze

Skraplacz- pompa ciepła - zewnętrzna jednostka współpracująca z chłodnicą. Jeśli pracuje jako skraplacz pozwala systemowi klimatyzować pomieszczenia, pracując jako pompa ciepła pozwala też systemowi dogrzewać pomieszczenia w warunkach, gdy jest to bardziej opłacalne niż ogrzewanie gazem.

Chłodnica- wewnętrzny wymiennik ciepła Filtr jonizacyjny- elektrostatyczny filtr przyciągający drobinki kurzu Nawilżacz powietrza- urządzenie wytwarzające mgiełke wodną, która jest roznoszona wraz z nadmuchiwanym powietrzem

Lampa UV - lampa emitująca promienie ultrafioletowe, które usówają z powietrza bakterie i wirusy

Rekuperator - centralka wentylacyjna z krzyżowym wymiennikiem ciepła, pozwalająca na odzysk części ciepła podczas wymiany powietrza

Oszczędność:

Oszczędność jest kluczową zachętą dla tych, którzy wahają się jeszcze przed instalacją systemu. Możemy zapewnić, iż ogrzewanie nadmuchowe, które montujemy, przyniesie Państwu oszczędność na poziomie 30-40% kosztów eksploatacyjnych. System opiera swoje działanie w głównej mierze na powietrzu, z pominięciem wody, która bardzo często występuje w innego rodzaju urządzeniach.
Jest on również bardzo sprawny, co również ma przełożenie na ogólne koszty związane z funkcjonowaniem ogrzewania. Wspomniane już funkcje oczyszczania powietrza i dostosowywania jego wilgotności, zapewniają nam również niebywałą wygodę. Za niższą cenę otrzymujemy więc bardzo wydajny, efektywny, oszczędny i zdrowy system, który zapewni nam ciepło w całym pomieszczeniu. Oczywiście istnieje możliwość dostosowania sposobu rozprzestrzeniania się ciepła, aby skierować je tam, gdzie jest najbardziej potrzebne. 

Komfort użytkowania:

Dzięki zastosowania filtrów jonizacyjnych i lampy UV jesteśmy w stanie usunąć zagrożenia wynikające z unoszenia się bakterii, wirusów, drobnoustrojów i alergenów w powietrzu. W ogrzewaniu nadmuchowym opjonalnie możemy również kontrolować wilgotność powietrza w pomieszczeniu co pozwala nam poprawić warunki komfortu odczówalnego w obiekcie. System zapewnia nam również skuteczną wentylację pomieszczenia, czyli wymiany powietrza.

Łatwa obsługa:

Wszystko to otrzymujemy w ramach niezwykle prostego systemu. Konkretnymi parametrami możemy dowolnie sterować za pośrednictwem funkcjonalnego termostatu, który pozwala nam dowolnie obniżać i zwiększać temperaturę. Obsługuje on także funkcje związane z klimatyzacją. Dzięki tej prostocie w łatwy sposób możemy dostosować działanie ogrzewania do naszych potrzeb. 

Łatwa rozbudowa:

Kolejną mocną stroną systemu jest to, iż możemy go rozbudować o dodatkowe funkcje. Spośród nich wymienić należy między innymi specjalnie skonstruowaną chłodnicę, dzięki której nasze pomieszczenia będą w pełni klimatyzowane, co jest bardzo ważne, zwłaszcza podczas upalnych miesięcy letnich.

Niezwykle przydatne są także lampy UV, które za pomocą specjalnych promieni ultrafioletowych usuwają z naszego powietrza różnego rodzaju bakterie czy wirusy. Ponadto możliwe jest zainstalowanie filtru jonizacyjnego, rekuperatora, nawilżacza powietrza czy chociażby skraplacza. Funkcje te pozwalają nie tylko usprawnić działanie samego ogrzewania, ale również zapewnić nam spore oszczędności, które odczujemy w rachunkach. 

Realizacja: pozycjonowanie